Viata spurcata nene

viata-spurcata.jpg

WTF! OMG!

trezeste-te la 7 dimineata, spala-te pe dintzoase, pe fatzau, daca e apa calda fa repede un suh si valea la munca. Se intampla 5 zile din saptamana, este un du-te vino continuu.
Dupa ce pleci de acasa trebuie sa te bati cu babele sfinte cu batic si usor mirosind a tamaie. De ce? pentru ca le e frica de moarte si pleaca sa se plimbe in oras cu ratb-ul si cu metrorex-ul cele mai bogatashe. Am trimis un mail la [email protected] si am zis sa nu mai le caute acasa. Am primit reply: domne nu am bani sa dau ca sa ma plimb dupa ei prin Bucuresti…

Cineva spunea ca astea sunt detalii… ce detalii nene ca azi dimineata m-a ucis unu cu pleata la subratz ca chitaristul de la Guns’n’Roses sau ca shuvutzele lu Mihaela Radulescu. Pe langa mirosul fin de transpiratie care a facut ravagii printre moleculele obiectelor inconjuratoare descompunandu-le mai era si un parfum de bautura ieftina combinat cu mirosul din cavitatea bucala.. o bucurie nene! daca aveam la mine deodorant JUR ca il improshkam cu juma de tub. Probabil ca m-ar fi jucat in picioare moshu.. da’ asa ceva nu se poate. E 8 DIMINEATA!!!! Cum poti sa puti cand afara e racoare???

Ieri sa zicem ca am calatorit cu 21 – nu radio 21 – ci tramvaiu 21.. care vine de la capat.. de la europa.. incarcat cu … lume.. tzigani care sperau din tot sufletul lor tuciuriu sa nu fiu atent sa imi fure portofelul si jego

Lasă un comentariu

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.