Bike Annoyances

– de ce trebuie sa se puna de ploaie chiar inainte sa plec acasa, pedaland, fericit? Prost obicei a dezvoltat „barbosu”…
– de ce parcheaza jmekerii pe pista de biciclisti si ridica din umeri cand ii intrebi de sanatate?
– de ce zgomotele ciudate de la bicla te streseaza?
– de ce dupa ce speli bicla se pune pe ploaie si o jegaresti iar?
– de ce trebuie sa iti strice ziua un sofer, fie reatebist, fie taximetrist?

7 comentarii la „Bike Annoyances”

  1. Pai speram la lamurire de la tine, ca pentru mine velocipedul tot bicicleta a ramas

  2. 🙂
    Motivul pentru care folosesc prescurtarea este probabil comoditatea, chiar daca termenul folosit nu este in dex. „bicla” este un termen acceptat de biciclisti, bicla.ro spre exemplu este un domeniu al carui posesor s-a dat interesant.

    Se aplica „datul interesant” si la cei care folosesc „salar” in loc de salariu?

    Traiasca velocipedistii!

  3. Dude, sunt pros si contras. Bicla n-are nicio vină că e vremea de cacao în BucureÅŸti. Cât despre ÅŸoferi oligofreni ÅŸi cocalari, ai răbdare 🙂 Poporul se educă uÅŸor… uÅŸor…

Lasă un comentariu

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.