Ce facem cu pensiile parlamentarilor?
Birourile Permanente ale Camerei Deputaţilor şi Senatului au decis, marţi, abrogarea normelor metodologice privind majorarea pensiilor parlamentarilor, a declarat preşedintele Camerei Deputaţilor, Bogdan Olteanu. Întrebat de ziarişti de ce a făcut această propunere, Bogdan Olteanu a spus că a luat această iniţiativă pentru că majorarea pensiilor parlamentarilor „nu corespunde dorinţei opiniei publice„. sursa mfax Ete … Citește mai mult