Din ciclul: „Am fost un dobitoc, mai sunt oare si acum?”

„Exista aici, in aceasta sala, tineri care au murit in revolutia din decembrie 1989” – Viorel Catarama
„Lumea are voie sa aiba doua conturi; unul in lei, unul in valuta si inca unul pentru economii. Mai mult nu” – Florin Georgescu
„S-au verificat toate actele pe fostii trei ani pe care am fost primar” – Marian Vanghelie
„A garanta proprietatea inseamna a limita dreptul omului asupra proprietatii lui” – Ion Iliescu
„Bancile sunt conduse de bancheri in toata lumea in afara de Cismigiu si Herastrau” – Bogdan Balthazar
„Becali e un brand. Eu la Avicola Iasi pot sa fac pui Gigi Becali, daca vreau” – Gigi Becali
„Doar prin hazardul inconstient social nu se putea ajunge in sfere atat de aureolate si in plan financiar” – Cornel Dinu „Dumnezeu e cel mai tare serviciu de informatii din lume – stie tot, chiar si-un fir de par” – Gigi Becali
„Familia e sfanta, pe cand patria….cum sa va spun patria e sacra’ – Dumitru Dragomir
„Destinul meu a fost marcat de soarta” – Dan Iosif
„Omul este o persoana umana” – Gheorghe Hagi
„Este vointa lui Dumnezeu ca eu sa pasc acest popor” – Gigi Becali
„Domnul Ion Cristoiu a spus despre mine ca sunt corupt pe vremea cand nu eram, in 1993” – Viorel Hrebenciuc
„Eu in tinerete eram amfitrion pe oriunde ma duceam” – Gigi Becali
„Eu sunt pe toate listele de corupti si arestati, dar nu am nicio greata” – Viorel Hrebenciuc
„Pe la voi prin Chisinau trece Volga , nu? Cum? Nu mai trece?” – Loredana Groza
„Sigur ca am auzit de El Nino. E numele unui cantaret de muzica latina , nu?” – Loredana Groza
„La noi, sefii de partide sunt ca vacile in India ” – Antonie Iorgovan
„Domnul Iorgovan e un fel de electron sarit de pe orbita” – Adrian Nastase
„Omar Hayssam apartine tarii, este un bun al intregului popor” – Adrian Nastase
„Am invatat putin limba braziliana!” – Loredana Groza
„M-am certat cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat. In schimb Marian Iancu e obraznic si umbla cu tot felul de jargoane care nu e bine sa le dai la presa” – Gigi Becali
„Fiecare are gusturile lui in muzica.. N-are cum sa asculte toata lumea numai Schopenhauer” – Costi Ionita

P.S.
Be afraid…. Be very afraid! Mama tampitilor e MEREU gravida !!!

5 comentarii la „Din ciclul: „Am fost un dobitoc, mai sunt oare si acum?””

Lasă un comentariu

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.