Old farts & RATB

Nu am inteles niciodata, si probabil inca cel putin 40 de ani nu o sa inteleg.

Care este taina cu tinutul geamurilor inchise in RATB si de ce zbiara babacii cand vrei sa deschizi un geam, fie din cauza caldurii, fie ca pute a jeg de subtioara? Lor le face cumva placere sa stea in spatii neaerisite unde pute a transpiratie, partzuri si veverite moarte?

Daca nu prestam dus de dimineata macar sa stam cu geamurile deschise sa iasa aromele… ca nu mai este iarna!

PS: veverite moarte = ciorapi flaushati, transpirati, galvanizati, cauciucati, toxici si asa mai departe.

5 comentarii la „Old farts & RATB”

  1. ii trage curentu`, si ei is bolnavi cu toate celea, si vor sa stea si jos ca`s obositi pentru ca la randu` lor si ei au cedat locul batranilor:))(cand erau tineri:))

  2. Da, ei sunt bolnavi şi crapă mai repede dacă deschizi geamul. Şi au treabă la piaţă/biserică/vizite fix atunci când lumea pleacă la muncă. Sau când lumea se întoarce de la muncă.

    Da’ mai ales nu înÅ£eleg că, odată cu bătrâneÅ£ea, vine ÅŸi un set de hormoni care îndoaie nasul tinerilor ÅŸi care e cunoscut sub numele de „putoare de moÅŸneag”. Adică, odată cu bătrâneÅ£ea, nu ar trebui să faci economie la apă, ci să te speli mai cu spor.

    Dar mai bine tac, că îs prost-crescut. Of, tineretul din ziua de astăzi.

  3. :)))) RATB-ul ca RATB-ul, cu toata suita lui de cadavre ambulante, tot nu reusesc sa echivaleze experientele de neuitat traite zilnic intr-un maxi-taxi imputit! sa vezi acolo ce dezmat! 😉 eu ma desfat zilnic in TJP 146 (adicatalea tusea si cu junghiul din Pantelimon nr 146) E absolut demential! >:)))) Daca vreti „senzatii” tari, bagati o tura! 😛

  4. Da exact, ii trage curentul, fix la a 2-a masea pe stanga sau la spate si se imbolnavesc mai repede daca trece aerul pe langa ei.
    Poate de aceea si miros asa, ca-s mai neaerisiti, sa se conserve, sa se mumifice.
    Intr-adevar este incredibil cum misuna in permanenta, non-stop colcaie ca gandacii prin oras tarsh-tarsh de dimineata pana seara, plin de mosi si babe…
    Ca si in trafic, n-am nimic cu aia de se taraie dar sa stea intr-o parte, nu imprastiai ca mustele pe tot… trotuarul si pe carosabil (unde evident e o babeta de merge in reluare pe rosu).

Lasă un comentariu

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.