Controlorii si farabiletistii

Astazi in 41 doamnele controloare l-au prins pe unu. S-a dezlantuit o drama, cu validatu, cu abonamentul… ca el e mai mult sofer, ca el da doar carnetu in loc de buletin… ca stati sa va explic, ca de fapt eu nu am facut-o cu rea vointa, ca abonamentul, ca am uitat… Nu inteleg de … Citește mai mult

RATB si Drumul Taberei

Pe 5 Ianuarie 2012 RATB a anuntat printr-un comunicat de presa ca va modifica traseele troleibuzelor de pe partea de nord a acestui cartier mirobolant, minunat, fantasmagoric, ireal si fantastic. Prin urmare, de la Valea Ialomitei pana la Piata „Celibidubidubidache” Moghirosi catre directia CENTRU nu mai decat o pocnitoare de naveta, infama linie naveta 668 … Citește mai mult

RATB vrea mai scump!

Preţul unei călătorii cu RATB este în prezent de 1,30 lei şi nu a mai fost majorat din februarie 2008. „Din două în două săptămâni fac solicitări la municipalitate pentru creşterea tarifelor şi argumentez de fiecare dată această creştere”, a declarat Criţ după o conferinţă de presă. El a explicat că preţul combustibilului a crescut … Citește mai mult

„De-atitea nopti aud plouind, Aud materia plingind…”

Dupa 3 ani si ceva de Drumul Taberei nu ma mai mira traficul de ploaie… e ceva normal… sexy… de iti vine sa-ti bagi… energizante pe gat ca sa fugi pana la munca, pe langa trolee si autobuze blocate in trafic, printre soferi nervosi, plangaciosi! Sa vorbeasca cineva cu Barbosu’ sa inchida robinetul la ploaie, … Citește mai mult