Sofisticat 2012 – Editia de primavara

Printre altele… pe 21 aprilie am fost la Sofisticat.

Expozitia este neschimbata, aceleasi feţe, pisici, breederi. Parca anul asta a fost si mai sarac, macar am vazut Egyptian Mau care-s foarte jucause, Bengaleza si niste Singapura. Nu am prea multe de povestit… doar ca iar ne-au enervat custile de la Royal Canin care nu-s deloc „poza friendly”.

Intrebare: oare cat de stresant este pentru mâtze un eveniment ca asta?

2 comentarii la „Sofisticat 2012 – Editia de primavara”

  1. Cred ca pozele cu bengalul Loredanei si Mau-ul lui Jane raspund la intrebarea ta despre stres 🙂

  2. Am un prieten care are o British luata de la un breeder… anul trecut a fost alaturi de breeder la show si mi-a zis ca a dormit „2 zile” dupa expo…
    Eu zic ca este stresant, poate nu pentru toate. Daca nu ar fi fost stresand multe nu cred ca stateau ascunse in coltul custii 🙂

Lasă un comentariu

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.