Sofisticat 2011 – Editia de primavara

Sofisticat de primavara, prima expozitie de matze pe 2011… prima iesire cu aparatul foto din 2011 :))

– am vazut the usual suspects, in the usual custi de la Royal Canin (care suck ass ca nu ies matzele bine in poze)
– mai e si maine o zi, duminica, dar sunt floriile si am treaba 🙂
– tot nu au adus siameze sau oriental shorthair, sau macar ceva deviat din siameze
– am vazut bengaleze si siberiene
– si niste Maine Coon uriasi (aia alba din poza 09 mi-a placut)

mai multe poze in continuare 🙂

Citește mai mult

SofistiCat 2010 – Editia de toamna

A avut loc tot in Romexpo dar au schimbat pavilionul (unul in care lumina a fost infecta ca era tavanul mult mai inalt) iar custile au fost sponsorizate de RoyalCanin (care nu mai lasau plozii sa bage dejtu la matza da’ nu mai puteai nici sa vezi matza…).

Imi pare rau ca nu am vazut Oriental Shorthair sau altele din rasa orientala. Am vazut „the usual suspects” iar la jurizare ne-a placut mai mult la editia de primavara ca erau aranjate mult mai „foto friendly”.

Asteptam editia urmatoare (sperand la o locatie cu mai multa lumina ca eu nu am stabilizare de imagine decat la cana de cafea :). PS. poze in continuare 😀

Citește mai mult

SofistiCAT 2010

A mai trecut un SofistiCAT, a mai trecut un weekend.

De observat ca:

– locatia din Romexpo aleasa a fost mult mai buna decat Sala Palatului
– lumina buna pentru foto
– aveai loc sa stai sa admiri felina
– aveai inghetata
– ape si alte zemuri

Romanul inca da cu mana in gratii sa atraga atentia matzei, chiar si daca streseaza mai mult… Pisicute obosite si stresate…

Foto in continuare!

Citește mai mult