Selfie, acest trend de-mi vine sa ma iau la palme!

Anul 2014, undeva pe internet apare un website, bestselfie.ro.

Se promit 1000 de euro pentru cel mai votat selfie, de altfel locurile 2 si 3 primesc cica cate o tableta iar noi, poporul, primim o expozitie de moace cu buze tuguiate, prima din lume de acest fel – in premiera. Cu forta ne vom vedea in cartea recordurilor! Pe langa cea mai mare omleta sau cel mai lung carnat ne bagam in cartea recordurilor cu ceva care nu exista in Dex, ma refer aici la termenul „selfie” . Pentru cei care traiesc sub pamant sau sunt „hateri”, termenul „selfie” inseamna asta (atentie, e in limba engleza).

O galerie impresionanta deja, o galerie in care poti vedea baietei pensati si pustoaice „duckface-ing” in fata amaratei camere. Oare cum o duc psihic camerele care sunt abuzate cu selfie-uri? Exista camere care vor sa se duca la psiholog? Exista psihologi atat de bine pregatiti?

O imbatare a simturilor vizuale, atata frumusete pura pe care cineva o voteaza a ajuns sa fie considerata de cei de la Romania TV – citez „Selfie-urile devenite tot mai la moda in ultima perioada pot fi o adevarata opera de arta”.

Opera de arta!

Eu nu vad decat niste pustani lenesi care vor sa castige 1000 de euro, fara sa munceasca, doar cu boticu’ tuguiat la camera.

Lasă un comentariu

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.