Vine, vine primavara…

Daca stiti cantecelul, stiti ca se asterne in toata tara.

Primele semne clare ale vremurilor calde au inceput sa se arate in cartier, in spatele blocului unde localnici incing deja gratare cu mici si halci de carne, impanate cu o manea si binecunoscutele sticle de bere la 2 litri.
Bucurestenii au intampinat aceasta prima zi calduroasa cu plimbari pe bicicleta (Petunia are pneurile dezumflate) si au saturat parcurile.

Gata! Sper ca s-a terminat cu frigul!

Lasă un comentariu

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.