„Calitatea” care am ajuns sa o urasc cel mai mult, sinonima cu: duplicitate, falsitate, fatarnicie, minciuna, perfidie, prefacatorie, viclenie…
Din pacate in momentele in care iti dai seama sau incepi sa legi niste fapte, ipocritul nu mai are sanse sa-si recastige increderea. Am capatat experienta pe acest plan, in detectarea refularilor ipocrite iar de cele mai multe ori aceste „refulari” sunt fara castig imediat, fara motiv sunt doar „pentru ca… automobile”.
Ipocritii nu sunt oameni rai, ba din contra. Atunci cand repeti greselile la nesfarsit… nu esti un om rau…