No reservations reloaded… platit de Guvern

„Emisiunea de pe Travel Channel care a devastat imaginea Romaniei a fost platita de Guvernul roman. Producatorii americani afirma ca emisiunea a iesit astfel pentru ca autoritatile romane au incercat sa-i cenzureze, sa-i manipuleze si sa le prezinte niste butaforii drept realitati romanesti.” Iata ce titreaza Cotidianul. Acum nu ne ramane decat sa punem barba … Citește mai mult

Turismul in Romania – Un chin!

Vazute de Andreea pe blog-ul lui Piticu unde mi-a fost lene sa dau click pe „read more”. Le postez si eu pentru eternitate. Daca vreti o vacanta de vis in Romania, inarmati-va cu rabdare si tutun. Parerea mea sincera este ca turismul este la pamant, la fel si tara. O cocina din estul Europei cu oameni mandri, lenesi si idioti. Veti vedea imaginea Romaniei, tara fagaduintei, in No Reservations in Romania cu Anthony Bourdain. Eu ma asteptam sa ne facem mai de rahat, din nou, dar omul a fost corect. Poate nu si-a ales cel mai bine ghidul care era un rusnac carmolist gras si nesimtit si cred ca nu avem nici un motiv sa injuram show-ul. Ce a iesit pe sticla a fost haios, adevarat si destul de trist pentru noi. Totul va fi mai bine… cred!

PS: S-au mai bestializat si Cristi Roman, DeCeBlog, Blegoo, Brizu si Alin (si altii). Toti au avut pareri pertinente dar au fost si unii care au avut singe mult prea nationalist roman cu dragoste de glie. Avem o romanie NASPETA! Tot cred ca nu ne vedem varful nasului.

Citește mai mult