Oprescu nu agreaza verdeata

Prietenii stiu parerea mea vis a vis de acest monstru sacru al Primariei Municipiului Bucuresti, nea’ Oprescu. Sa ridice mana sus cine are macar un proiect oprescian care nu-i convine sau ii pare ca este inutil si facut de ochii lumii. As putea sa incep cu Calea Victoriei si sa termin cu tunul imobiliar de … Citește mai mult

Teroarea alba

Belesc ochii in Facebook. Este 11 seara, Pi Em. Mashka zace tolanita undeva langa mine, deschide ochii nepasatoare si casca… Casc si eu ca-i contagios, ma scarpin in ureche si-mi verific degetul. E ok! In casa e cald, e bine! De afara se aud zgomote de sezon. Un harnic isi da zapada de pe masina, … Citește mai mult

Cot Co Dac !!!

Suprem este sentimentul ca te duci acasa si te prabusesti de-a lungu’ pe canapea, dai drumu la televizor, ragai si flatulezi infundat la stirile circotecilor tv. Este atat de suprem incat te ia somnul din primul minut al ultimei ore la munca, deja plutesti ca pet-urile de pe Ciurel intr-un vis, ca poate se termina … Citește mai mult

S-a dat startul la promisiuni de primar!

Cu cata bucurie in suflet pot sa privesc afisele electorale cu promisiunile candidatilor… Silviu Prigoana, mai marele care a intemeiat Realitatea TV (caruia ii sunt recunoscator pentru asta), promite transport public gratuit. Din calculele lui deja subventionam 66%, 20% oricum sunt cheltuieli cu bilete si avem oricum un procent mare de blatisti. Pare realizabil sa … Citește mai mult

Parcari

Centrul vechi 2011. Adie usor vantul si tu iti cauti un loc de parcare. Soarele apune incet, o lumina superba scalda cladirile gata sa cedeze gravitatiei, sa se aseze alene pe jos. Din spatele unei spoieli proaspete se aude caramida cum trozneste de nervi, cum vrea sa crape de atata lux si fitza. Din toate … Citește mai mult