Pe afara vopsit gardul, inauntru… VIDANJA!
Se intampla sa muncesc in centru. Nu va imaginati cladire din sticla, strazi asfaltate, un taram fara gropi, fara cersetori si gunoaie aruncate oricum, oriunde. Imaginati-va centrul Bucurestiului asa cum este el: jegos, prafuit si plin de cele care nu ne plac. Eu cand ajung la munca am un tabiet: deschid geamul sa intre aer … Citește mai mult