GTA 4 – performanta? rezolvari?

A 2-a zi in care imi pun rabdarea la incercare. Pot spune ca portarea pe PC este un esec! Mi-ar fi placut macar grafica de Vice City dar sa pot juca… Gameplay-ul suge din cauza camerei care te urmareste fix aiurea si trebuie sa o aranjezi tu cu mouse-ul…

Ma enerveaza la culme ca a trebuit sa imi fac un cont de windows Live ca sa pot salva, ma calca pe nervi contul de Rockstar Social Club si celelalte softulete pe care trebuie sa le instalezi, SP3 (XP), .NET Framework si ce a mai trebuit instalat ca sa poti juca.

Inainte sa pornesc jocul: opresc TOT, antivirus DOWN (asta pana cand am pus directorul GTA4 sub exceptii). Am incercat sa opresc si monitorul, boxele, am scos placa video si tv tuner-ul… dar fara rezultate pozitive :)) Ok, lasam gluma: opresc tot software-ul de care nu am nevoie.

Next step?

Citește mai mult

GTA IV pe PC în 2025 — cum îl faci să meargă bine, fix-uri esențiale și moduri recomandate

GTA IV pe PC în 2025 — cum îl faci să meargă bine pe Windows 10/11: Fusion Fix obligatoriu, DXVK pentru performanță, setări grafice corecte și moduri recomandate. Plus de ce merită jucat și azi față de GTA V.

Citeste mai mult GTA IV pe PC în 2025 — cum îl faci să meargă bine, fix-uri esențiale și moduri recomandate

GTA IV – Mai este UN PIC!!!

The GTA Network: „Grand Theft Auto IV is available worldwide for Xbox 360 and PlayStation 3, and will be arriving on the PC on December 2nd and 3rd in North America and Europe, respectively. Don’t forget also to check out our GTA4 Forum.”

Sunteti pregatiti?

Need For Speed Undercover parca s-a ofilit… a fost misto dar mi-a deschis apetitul pentru jocuri bune. Imi amintesc cand jucam GTA 1 si GTA 2, si stateam cu noptile in fata calculatorului. Vedeai totul de undeva din elicopter, furai masinile oamenilor, aveai arme… si era cat se poate de fun jocul.

Citește mai mult

Grand Theft Auto 4 – Things Will Be Different

Se apropie si lansarea Grand Theft Auto 4. Liberty City va fi mai misto ca niciodata. Stim cerintele de sistem, stim ca jocul se va lansa pentru PC pe data de 18 noiembrie (it’s so close) si mai stim ca nu vom mai dormi… Grand Theft Auto 4 in Europa va fi lansat pe 21 Noiembrie 2008.

Sa recapitulam cerintele de sistem pentru Grand Theft Auto 4:

Citește mai mult