THE Game: Burnout Paradise City (pentru PC)

burnout-paradise

Am descoperit in vizita la Jama si Vlad un joc misto. Este vorba despre Burnout Paradise City, un joc cu masini asa ca pentru baieti (nu ca fetele nu ar putea sa joace). A venit la fix pentru ca am terminat Call Of Duty 5 – World at War, de Need For Speed Undercover nu mi-a mai pasat (da, recunosc, m-am plictisit de el si nu l-am mai terminat).

Cerintele hardware nu sunt mari (daca poti juca COD5 si NFS Undercover o sa poti juca si Paradise City), cu 1-2GB RAM, un procesor decent si o placa video in jurul lui 8600GT nu vei avea probleme. Initial a aparut evident pentru console (poate este un semn ca trebuie sa ne cumparam) si dupa ceva vreme s-a portat si pe PC, iar portarea este una de calitate, nu ca port-ul de pe PS3 al lui GTA4 (care imho a supt).

Citește mai mult

GTA IV pe PC în 2025 — cum îl faci să meargă bine, fix-uri esențiale și moduri recomandate

GTA IV pe PC în 2025 — cum îl faci să meargă bine pe Windows 10/11: Fusion Fix obligatoriu, DXVK pentru performanță, setări grafice corecte și moduri recomandate. Plus de ce merită jucat și azi față de GTA V.

Citeste mai mult GTA IV pe PC în 2025 — cum îl faci să meargă bine, fix-uri esențiale și moduri recomandate

Wee! Chen. D?

3 zile bai oameni buni. Ce am facut weekend-ul asta? Ei bine este simplu, sambata mi-am montat perdelele (si am facut febra musculara de la o nenorocita de bormasina), am facut curat, am fost la shopping pentru casa & then am stat la o sticla de vin cu niste prieteni. Duminica am incercat sa joc … Citește mai mult

GTA IV – Mai este UN PIC!!!

The GTA Network: „Grand Theft Auto IV is available worldwide for Xbox 360 and PlayStation 3, and will be arriving on the PC on December 2nd and 3rd in North America and Europe, respectively. Don’t forget also to check out our GTA4 Forum.”

Sunteti pregatiti?

Need For Speed Undercover parca s-a ofilit… a fost misto dar mi-a deschis apetitul pentru jocuri bune. Imi amintesc cand jucam GTA 1 si GTA 2, si stateam cu noptile in fata calculatorului. Vedeai totul de undeva din elicopter, furai masinile oamenilor, aveai arme… si era cat se poate de fun jocul.

Citește mai mult

Grand Theft Auto 4 – Things Will Be Different

Se apropie si lansarea Grand Theft Auto 4. Liberty City va fi mai misto ca niciodata. Stim cerintele de sistem, stim ca jocul se va lansa pentru PC pe data de 18 noiembrie (it’s so close) si mai stim ca nu vom mai dormi… Grand Theft Auto 4 in Europa va fi lansat pe 21 Noiembrie 2008.

Sa recapitulam cerintele de sistem pentru Grand Theft Auto 4:

Citește mai mult