Curatenie in Romania

Ma intreb ce sens au campaniile de genul „Let’s do it Romania” din moment ce romanii nu sunt educati sa pastreze curatenia. Anul trecut am gasit la avizierul blocului un anunt care spunea cam asa: rugam toti propietarii sa se prezinte maine, in fata blocului pentru a incepe curatenia de primavara – cei care nu … Citește mai mult