Glorie mamaligii!

De ce mamaliga si nu lamaie? Totul vine de la forma semnului incepatorului. As tinde sa consider mamaliga un cerc iar lamaia un… altceva decat cerc. In mamaliga mea de prieteni se foloseste termenul de „mamaliga”. Eu cred ca este corect sa-i spunem asa… Asadar, sa incepem legenda cu cateva specificatii cu caracter legal, ca in … Citește mai mult