Trei culori cunosc pe lume

A parut o petitie cu titlul „Un singur steag pentru Romania„. Iar am impresia ca ne pierdem vremea cu lucruri de finete, chestii care se dovedesc a fi inutile si consuma aiurea resurse. In acest moment, anexa legii precizeaza despre aceste culori doar “albastru-cobalt”, “galben-crom” si “rosu-vermion”, detalii care nu reprezinta specificatii tehnice clare. Adica? … Citește mai mult