Mitingul motociclistilor pentru un trafic mai sigur

miting-motociclisti-bucuresti-2009-19

Veni, vedi, pozi…

Mitingul a fost organizat de Asociaţia Motocicliatilor din Romania (AMR). Peste 200 de motociclisti au ajuns sa semneze o petitie… si sa schimbe impresii amabile despre vremea potrivnica… Vor RCA pe 1 luna pentru cei „de duminica”, sa nu se mai ude soselele ziua si cam atat am retinut.

Nu l-am vazut pe eCostin (stiu ca are motor) dar m-am intalnit cu un IT-ist de la Reuters care venise sa semneze petitia.

Pozele… in continuare:

Citește mai mult

Legea 298 din 2008: solutii?

Petitia este raspunsul, petitia este solutia… aparent! Alin „Pamflezistul” Farcas a strans deja 13.000 de semnaturi impotriva acestei „legi” care arata cat de mult se plictisesc pensionarii din politica. Putem sa o semnam, sa o promovam dar prea putin va conta pentru cei care au pus legea in functiune. Pe mine personal nu ma afecteaza … Citește mai mult

Trei culori cunosc pe lume

A parut o petitie cu titlul „Un singur steag pentru Romania„. Iar am impresia ca ne pierdem vremea cu lucruri de finete, chestii care se dovedesc a fi inutile si consuma aiurea resurse. In acest moment, anexa legii precizeaza despre aceste culori doar “albastru-cobalt”, “galben-crom” si “rosu-vermion”, detalii care nu reprezinta specificatii tehnice clare. Adica? … Citește mai mult