
Duminica, in sfarsit! O zi libera care am putut sa fac ce vreau! Nu am mai carat nimic, nu am mai spalat nimic, nu am dat cu mopu si nici nu am jupuit linoleum. Am fost la SofistiCat – Expozitie de pisici si am facut foto. Au mai dat cu join LeX, Irina si Jamayk. Nu a fost un photowalk ci doar o iesire intre prieteni. Nu toata lumea iubeste pisicile…
Mai multe foto in continuare 😀












Hehe, nu numai tu iubesti pisicile… si eu le ubesc…
Pisici, pisici, miau miao meauţ! Ţiţ ţiţ ţiţ, mâţoc micuţ.
Prietena mea are un mâţ găsit în parc acuma vreo 2 luni. Era noapte ÅŸi era atât de mic încât am crezut prima dată că e un ÅŸobolan. E tărcat ca un macrou: „mackerel taBby cat”. Era bolnăvior ÅŸi iubăreÅ£. Dar l-am îngrijit ÅŸi a crescut măriÅŸor ÅŸi spnătos. L-am numit Klimt Katze Heiltzitz. Acum nu încetează să ne roadă degetele ÅŸi când se oboseÅŸte adoarme ca un… mâţ. Eu obiÅŸnuiesc să mă joc „mâţă” cu el. Adică fug după el, el fuge, se ascunde, mă urmăreÅŸte… e un fel de v-aÅ£i ascunselea cu urmăriri. Ieri fugărea găinile prin curte. Dar nu aÅŸa, ca un căţel prost, ci ca un ghepard, tiptil tiptil pe burtă ÅŸi SPRINT!
E frumos Klimt. Şi nu ai zice niciodată că ar fi maidanez.
BĂĂĂIII… Am ajuns să mângâi monitorul!! Foarte faine pisici ÅŸi ce fotogenice sunt 😛
Iti mai trimit poze cand ajung acasa 😀
Sunt incantata sa vad ca 4 din poze sunt cu pisicile mele, sunt incantata sa vad ca se scrie despre expozitia noastra. :))