Peste o mie de angajaţi RATB protestează la autobaza Titan, aceştia refuzând să iasă cu autobuzele, troleibuzele şi tramvaiele pe trasee. Protestul a fost declanşat, miercuri noapte, la acţiune participând iniţial 400 de angajaţi ai regiei. (pe Mediafax)
Va multumim dragilor ca v-ati gandit la o greva neanuntata si ati pus Bucurestiul pe butuci. Acum va dorim un noduros penis intre… fese!
Drumul Taberei – Piata Moghiorosi – Universitate – 1 ora si 15 minute! Am avut timp sa va injuram in gand pentru ca am stat ca prostii in statie unde nu era nimic afisat, am avut timp sa va injuram pentru felul infect in care puneti problema! Nu regret nici macar o zi de blat pentru ca nu am contribuit la salariile voastre, regret ca acum am abonament care azi puteam sa-l folosesc doar sa ma scarpin.
Un oras intreg va iubeste, carne’n frigider! Guvernantii nu o sa va arda ca-s prea fraieri sa aplice legea dar eu voi face blatul de acum inainte, in contul zilei de azi. Vrem sa cada niste capete de la conducerea RATB!
Nici nu avea cum să fie anunÅ£at câtă vreme totul s-a hotărât az-noapte. NiÅŸte insideri care au forumuri pro transport în comun au dat informaÅ£ia încă de aseară, dar cu juma de gură pentru că nu ÅŸtiau nici ei cum vor evolua lucrurile, la fel cum au făcut-o ÅŸi unele ediÅ£ii de ÅŸtiri. Cine nu a avut somn la 1 noaptea, ca mine, a ÅŸtiut că azi va fi nasol. Cine a dormit ca un prunc, nu. 🙂
Åži îl cam doare la banană pe ÅŸofer că nu-Å£i plăteÅŸti tu biletul, câtă vreme transportul public este subvenÅ£ionat de primării oriunde în lumea asta. 🙂
Eu nu am nimic cu soferul, am cu toata regia :))
Ai uitat să menţionezi gaşca ce se învârte în instituţiile subordonate primăriei pe aceleaşi posturi de conducere de ceva ani. Ştii poveştile alea cu mafia new-york-eză din sindicate, construcţii şi transporturi? Sunt realitate şi la noi.
Sunt realitate dar la aia transportul public e sfant! Daca opresc aia trasportul public iese lumea in strada! Noi suntem prea pasnici cand ne calca astia in picioare!
http://en.wikipedia.org/wiki/2005_New_York_City_transit_strike
Iese în stradă pentru că nu are pe unde altundeva să se ducă la serviciu. :p Linişteşte-te, îi păcăleşte azi să revină la muncă. Eu acum mă pregătesc s-o iau pe jos de la Valea Ialomiţei până la Autogara Rahova şi înapoi.
Na, ce Å£i-am zis, s-a terminat. 🙂
Eu sunt posesor proaspat de bicicleta 🙂
Maine merg pe 2 roti… tot 45 de minute as fi facut! Sunt curios cat o sa ma tina asta cu bicicleta…
Până în ziua când vei constata că nu mai eÅŸti aÅŸa de tânăr ÅŸi nu mai ai condiÅ£ia fizică de la 20 de ani. 🙂 Norocosule, ÅŸtii să mergi pe bicicletă. Unde-i smiley ăla de scoate limba la ăştia urâcioÅŸi? 🙂
iLL, felicitari pentru bicla 🙂
Daca Oprescu avea oua dadea afara 100 de oameni de control, sa vezi cum se speriau amaratii din RATB 🙂
Personal asa as fi facut, avand in vedere ca sunt oameni care lucreaza pentru mai putin!
Trebuie sa ne civilizam, ce daca are famelie? Altii nu au?
E foarte uÅŸor să dai afară, ÅŸi uneori chiar indicat. Problema e: pe cine pui în loc? Degeaba îl angajezi pe nea Vasile la reparaÅ£ii tracÅ£iune electrică dacă el a fost toată viaÅ£a vânzător de chiloÅ£i la tarabă. Da, munceÅŸte pe salariul minim, dar cât are habar ce face? Ca să faci concedieri dintr-un asemenea mamut trebuie să faci întâi un audit ÅŸi studii de performanţă pe fiecare post în parte, de la mic la mare. Crezi că va vrea vreunul dintre ăia mari să facă asta, ÅŸtiind că printre ăia mici concediaÅ£i se vor afla ÅŸi unii protejaÅ£i? Cât priveÅŸte salarizarea, sunt destule posturi în RATB cu salarii mici, chiar ÅŸi sub 1.000 lei. Presa i-a împins în faţă pe ăştia cu salarii „nesimÅ£ite” de 2.000 pentru că dădea bine la scandal. Åži chiar ÅŸi 2.000 lei mi se pare puÅ£in, mai ales dacă eÅŸti unic întreÅ£inător de familie. Că de ce eu am mai puÅ£in ÅŸi ăla are mai mult e ca în bancul ăla cu românii ajunÅŸi în iad ÅŸi care se trag unul pe altul înapoi în cazan.
Sau hai s-o luăm altfel. Să presupunem (căci în realitate nu se va întâmpla asta în veci) că de azi toÅ£i ÅŸoferii ÅŸi vatmanii îşi vor da demisia fără preaviz ÅŸi vor pleca acasă. De unde va scoate regia până mâine vreo 3.000 de oameni calificaÅ£i pe care să-i trimită pe traseu ca să nu se facă Oprescu de băşcălie? ÃŽn cât timp crezi că va pregăti alÅ£ii în loc? Pe cine vor mai înjura atunci bucureÅŸtenii? Cred că vor rămâne toÅ£i cu gura căscată ca la dentist când vor vedea că soluÅ£iile propuse ieri (microbuze, chinezi, etc) nu sunt fezabile. Iar asta mi se va părea al dracu de funny când voi merge pe jos în lipsa transportului. 🙂
Solutii nu se gasesc? Au sindicate, au „manageri”, sa negocieze cu ei, nu sa blocheze totul.
Si de ce calatorii nu sunt protejati in astfel de cazuri? Propun amenzi pentru fiecare zi de nefuncionare a serviciului cu plata pe loc!
Totul revine la politica/sindicate 🙂
Nu ma intereseaza cat iau ei, dar am vazut cum muncesc soferii de pe anumite linii.
Cand vor munci mai mult sa ceara mai mult. In CFR e la fel, acusi vine si greva lor !
@gabi 10x
Eu zic sa omoram toti politicienii si sa punem tineret in locul lor! Soferul de pe RATB nu are nici o vina, este o rotita mica a societatii, el este victima unei conduceri defecte, o mutatie a sistemului comunist, sistem in care gradele si promovarile erau facute dupa gradul de rudenie, nu dupa profesionalism sau cat de capabil era candidatul.
Mai ne trebuiesc inca 20 de ani de acum daca se trezesc aia de sus ca este momentul sa schimbe directia! Daca nu se trezesc „we’re going DOWN”…
@ill, propun un plugin pentru editare comentarii 😉
Am avut… o sa il pun la loc, stiu ca imi facea niste gherle..
Ei zic că nu-i mai reprezintă liderii de sindicat şi că vor să-şi facă altul. Povestea se va repeta, pentru că liderii protestului de acum vor fi identificaţi şi vor fi izolaţi prin pasarea lor în posturi călduţe, din care să nu poată protesta fără să-şi taie craca de sub picioare, iar dacă vor protesta o vor face cu juma de gură. Vezi şi cazul Opaina, pus la conducerea instituţiei cu care se lupta tocmai pentru a-şi rupe gâtul şi a se discredita singur. Şi peste un timp nici ei nu vor mai reprezenta workerii. Nu ar fi primul caz de acest gen, şi nici ultimul. Să ne mai întrebăm cum au evoluat unii lideri sindicali, cum au ajuns înregimentaţi politic prin guvern sau parlament, sau cum blocurile de sindicate au supravieţuit 20 de ani în aceeaşi formă şi cu aceeaşi oameni?
Cât priveÅŸte CFR-ul… Sunt unele zone din Å£ară în care dacă nu ai maÅŸină mică numai cu trenul poÅ£i ajunge acolo, că altceva nu circulă. Aia chiar ar fi nasol, pentru că una e să mergi pe jos din Drumul Taberei 3km până la metrou în Militari, ÅŸi alta câteva sute de km de la cea mai apropiată linie de microbuz/autocar până în munÅ£i. Norocul nostru că în noaptea asta CFR nu face grevă, ÅŸi că am găsit locuri (că la fiecare sărbătoare jumătate din bucureÅŸteni pleacă acasă la Moldova). 🙂
CAND VA VETI TREZI SI VOI LA 2 DIMINEATA SI VETI STA ATATEA ORE PE UN SCAUN CU O ATENTIE INCORDATA LA MAXIM PENTRU A PUTEA DUCE ATATEA ZECI DE SUFLETE INTREGI LA DESTINATIE, ATUNCI VETI VEDEA DE CE A AVUT LOC ACEASTA GREVA.PUR SI SIMPLU , DUPA PAREREA MEA, ACESTA A FOST UN PROTEST ASUPRA GUVERNULUI, CARE A REDUS FOARTE MULT DIN SALARIU, A TAIAT PRIMELE ETC. SO…OPEN THE EYES! GUVERNUL SI TOATA CONDUCEREA ESTE DE VINA PENTRU CE A AJUNS ACEASTA TZARA. BA MAI MULT SUNT DE PARERE CA IN MAXIM UN AN VA AVEA LOK O REVOLTA DE MARE AMPLOARE.
„Greva” a fost manuita de sus, soferii nu au nici o vina!
Apropos… ce inseamna „LOK”?
Cineva puteti face greva pana nu mai puteti, se vor gasi solutii, dar sunt curios ce o sa duceti acasa dupa o luna de greva. Intr-un final multi din RATB o sa o ia in freza!
Ce o sa faceti cand calatorii o sa va dea in judecata – sa zicem 10.000 de calatori vor despagubiri ?
@cineva şi @gabi, părerea mea:
– protestul nu a avut loc împotriva guvernului, ci împotriva primăriei; adică altă ciorbă, cu alt gust, dar sunt curios câţi dintre protestatari ÅŸtiau exact ce vor ÅŸi cu cine se războiesc, ÅŸi câţi erau masă de manevră ca în liceu/pe stadion;
– „protest de mare amploare” nu va avea loc prea curând; oamenilor le e încă călduÅ£, iar unii sunt făcuÅ£i pentru a fi conduÅŸi; nu e nici o ruÅŸine să recunoÅŸti că eÅŸti oaie (deÅŸi eu până acum nu am văzut oi care să dea dovadă de mult blamatul comportament);
– la fiecare paralizare a transportului de subteran sau de suprafaţă, ambele companii bucureÅŸtene au acordat călătorilor afectaÅ£i despăgubiri echivalente cu contravaloarea numărului de zile în care nu ÅŸi-au putut folosi abonamentul; mi se pare mai mult decât decent ÅŸi de bun-simÅ£, în condiÅ£iile în care nu există nici un contract scris între călători ÅŸi regii, iar acestea nu se obligă în nici un fel să te ia ÅŸi să te ducă la destinaÅ£ie; ba mai mult, protestul semi-spontan se poate încadra foarte bine la evenimente neprevăzute, pentru care călătorii să nu primească nici un ban.