Macar…

Macar unu pe an. Un ce? Un post? Cat de greu este sa scrii pe blog macar o data pe an? Pai e cam la fel ca atunci cand te gandesti si la celelalte hobby-uri si zici ca poate maine, sau saptamana viitoare… Amani. La ce e bun blogul? Poate inlocui un prieten bun sau … Citește mai mult

Cardurile CNAS, copilul nedorit al sistemului de sanatate.

Haos mare cu cardurile de sanatate. Dupa parerea mea, o investitie care nu face decat sa complice sistemul in care romanii au parte de servicii medicale. O investitie inutila pentru sistem si populatie dar benefica pentru cei care au semnat actele. Banuiala este ca banii au fost platiti din buget si nu este vorba de … Citește mai mult

Glorie spiridusilor magici – economizorul electric

Noua ne plac tepele dar ne plac si chestiile ingenioase. Energy Saver G-NER-G se conecteaza direct la o sursa de alimentare si optimizeaza factorul de putere electrica in locuinte cu aer conditionat, frigidere, congelatoare, masini de spalat, uscatoare, masini de spalat vase, aspiratoare, etc. Aceste aparate au nevoie de mai multa energie pentru a functiona … Citește mai mult

Tehnologia aerului fierbinte!

Sunt ani buni de tele-shopping, daca inca se da la TV… inseamna ca bubuie biznisu! Afacerea cu amanuntul pe inventii inutile merge bine. Trebuie doar sa „suni acum” si primesti gratuit, GRATIS, GRATIS nu doar 1 ci 2! Nimic nu este GRATIS, toate au pretul lor. Blugi minune cu care slabesti, curele care se incalzesc si-ti topesc grasimile … Citește mai mult

Loteria bonurilor

Tu cititorule ai pastrat cateva bonuri cu speranta ca poate cine stie, castigi un purcoi de bani? Intreb pentru ca eu am pastrat cateva bonuri de cand s-a anuntat modelul bonului castigator. Stiu ca sansele sunt foarte mici dar daca castig… imi cumpar un pachet de tigari sau pacalesc foamea intr-una din zile. Norocul nu a batut de … Citește mai mult