Pa politic, za Godfather

Ma uitam astazi la un articol recorder „Vantul dictaturii adiind peste baragan„, este o scena cand vine Daddy si il saluta toti cu smerenie in timp ce isi asmute cainii pe aia cu #muiepsd. Scena este asemanatoare cu momentul cand vine Godfather si ii pupa mana toti de la masa… In deschidere, o voce feminina … Citește mai mult

Romania, pamant romanesc?

In IT… exista sandbox-uri. Sandbox-urile sunt niste medii in care poti sa iti faci de cap, sa stergi, sa virusezi, sa testezi diverse scenarii. Sandbox-urile nu conteaza pentru business-ul final, nu sunt vizibile clientului. Am impresia ca Romania este un sandbox pentru toti idiotii care conduc tara asta din ’89. Fac experimente si iau decizii … Citește mai mult

Macar…

Macar unu pe an. Un ce? Un post? Cat de greu este sa scrii pe blog macar o data pe an? Pai e cam la fel ca atunci cand te gandesti si la celelalte hobby-uri si zici ca poate maine, sau saptamana viitoare… Amani. La ce e bun blogul? Poate inlocui un prieten bun sau … Citește mai mult