De ce exista prosti? Ca sa avem ce citi!

Lumea lu’ Pacala – ceva de incepe cu b si se termina cu logosfera.

Am citit recent 2 posturi pe un blog al unei femei. Posturile scrise frumos nene, dichisite cu ironii, vorbe alese – parca defilau cuvinte din dex-ul oamenilor destepti, cu tot cu diacritice. Punctuatie perfecta, razboiul perfect, postul perfect pe care il devorezi! Nu am citit pe diagonala si nici nu am comentat cu toate ca as fi avut cateva afirmatii marunte pe ici, pe colo.

V-ati facut idee despre ce indrug aici baliverne? Nu?

Citește mai mult

Blog & Roll 2 – poveste cu poze

Yeap am fost!

Dupa ce am alergat o zi intreaga dupa diverse de la Ikea ma suna pe la 5 Ciupercutza sa ma intrebe pe la ce ora ne intalnim ca sa mergem la eveniment. Eu vroiam sa mai trec pe acasa sa imi iau blitz-ul (pe care l-am lasat acasa ca deh am timp sa ajung sa-l iau) dar era deja 5 si la 6 incepea asadar am lasat planul cu blitul pe data viitoare. Am fost la KFC si am alimentat cu junk food (dupa care mi-a fost un pic rau), m-am mai plimbat pe Calea Victoriei si am mai fotografiat „street”.

Am ajuns in fata locatiei, Coyote Cafe, si pentru ca am recunoscut-o pe PuttyCat am stat de vorba cu ea pana cand i-a sosit vanzatorul de shaorma. A venit ciupearca si ne-am hotarat sa intram la caldurica ca doar nu am venit sa stam afara.

Asadar… poveste cu poze:

Citește mai mult

Tuca you’re so cool!

Mariusica, tuca mica, s-a trezit cu fata la cearceaf si s-a gandit sa elucubreze pe tema bloggerilor, blogurilor si neaparat pe tema masturbarii. Dupa o perioada de sperante, teste si tratamente impotenta chiar s-a agravat, cauzand obiceiului zilnic al tufei de antena, a ziaristului mai presus de toti bloggerii. As cita din textul dansului, un … Citește mai mult