Retele de socializare – Microsoft e Social…

Pentru „social networking freaks” a mai aparut inca o retea: se numeste so.cl si este direct din gradina Microsoft. Se pronunta „Social”… Sincer nu simt nevoia inca unei retele de socializare, dupa ce am renuntat la Google+. Singurul lucru care ma intereseaza este sa vad cum au gandit aplicatia, cum arata ca design si ce … Citește mai mult

Facebook down?

Astazi a cazut Facebook. 2-3 i-am auzit ca nu le merge, nu m-a interesat subiectul… la cati utilizatori au, pentru un serviciu gratuit, e un pacat minor din partea lor. Pacate majore ar fi introducerea timeline-ului, bifele de privacy care apar modificate fara voia utilizatorului, din senin si alte magarii care nu au placut publicului. … Citește mai mult

IKEA & Facebook

Ce ne diferentiaza de ei? Simplul fapt ca la noi managerii s-ar fi zgarcit la cateva produse… 😀 si faptul ca noi nu avem minti asa de luminate. Facebook exista cand s-a deschis Ikea Romania, utilizatori erau, ideea a lipsit 😀 Ce mi-as pune tag-ul pe un scaun de birou de la ei sau o … Citește mai mult