Poze de iarna…

Se pare ca nu m-am obisnuit nici pana acum cu vitregeala luminii de zapada. De fiecare data cand am facut poze iarna, in special in zona ultrawide-wide am fost furat la metering ca ultimul afon care sta cu aparatul pe auto. 1 stop ramane in purgatoriul meteringului si ajungi sa-ti dai palme ca direct din … Citește mai mult

Ora Pamantului – Foto

ora-pamantului-28-martie-2009-18

Am votat pamantul dar prezenta slaba la vot.

Casa Poporului nu mai avea becuri aprinse, dar asta doar in exterior. Inca erau cateva (mai multe) ferestre care aveau lumina clasica de neon si asta era la vedere. Pun pariu ca in interior era very bright!

Dupa un photowalk ad-hoc, doar de-am iesi din casa ca a fost foarte frumos afara, am ajuns si la acele lumanari in forma de „60” care marcau participarea Romaniei la acest eveniment global. Nu prea a stiut romanul sa stinga becu ca doar era meci…

Asadar… uite fotografiile…

Citește mai mult

RoBlogFest 2009 – Concluzia? (avem si poze)

Aglomeratie, fum, muzica… si niste premii…

roblogfest-2009-05

– Ne-a facut Neuronul „sa radem”. „Unele” glume au fost rasuflate, altele „nu”, dar pana a incalzit publicul a durat ceva. Primeaza glumele despre sex, laba (sex in 1, deci tot sex), cat de evil sunt femeile… E prim oara cand vad Neuronul performand, ultima oara l-am vazut la o cafea in Cacafeneaua Actorilor ca sa aranjam cu Alin detalii despre un flash mob. Acum mi-am format o parere despre genul de stand-up practicat de om. Misto de grase, laba virtuala pe scena, glume de autobaza frate. SLAB, FOARTE SLAB!

Hi-Q au cantat mult prea tare… nu pe bune, muzica era data prea tare! Nu-s fan, ma intreb de ce n-au cantat Parazitii. As fi preferat sa cante altcineva sau sa puna muzica de pe CD in p*la mea! Nu am chef sa aud aceleasi piese din 19toamna  remixate despre Andressa sau Zoso… sau alt a-lister. Macar au interactionat cu publicul de la egal la egal, ceea ce e cool… dar eu tot nu ii bag in blogroll!

Cabral a prezentat premiile. La obiect gagiul… probabil se grabea!

– Visurat: huiduit, la toate categoriile… pentru ca a castigat. Nu imi dau seama ce are omul asta atat de special! Sa fie ciocul? Sa fie ochelarii? Sa fie orare laptop-ul? Sa fie oare spam-ul? Din blogosfera Visurat –  cel mai antipatic „blogger” ever!

TsK a urcat pe scena cu colegii de la Adobe! Bine omuuuuuuuuuuu!

– La 1:00 eram printre cearceafuri (ale mele)…

Citește mai mult

Wee! Chen. D?

3 zile bai oameni buni. Ce am facut weekend-ul asta? Ei bine este simplu, sambata mi-am montat perdelele (si am facut febra musculara de la o nenorocita de bormasina), am facut curat, am fost la shopping pentru casa & then am stat la o sticla de vin cu niste prieteni. Duminica am incercat sa joc … Citește mai mult