Leapsa lu peste prajit…

Pentru ca Matei a fost indeajuns de amabil sa trimita si lu’ iLL o leapsa, iar ca sa se asigure ca vad leapsa de la el a dat un pingback… voi zice asa: 1. SUNT: pretutindeni 2. AS VREA: sa emigrez 3. PASTREZ: multe tampenii din copilarie 4. MI-AS DORI: este la fel cu as … Citește mai mult

Leapsa cu dulciurile…

D3vilgirl (adica dracoaica) imi trimite o leapsa… ce dulciuri imi plac? Sa dau exemple? Apai… ciocolata in toate formele, inghetata si asa mai departe! Imi place in general tot ce e dulce dar am o preferinta in ciocolata asta! Nu ma omor dupa prajiturile de casa, nu imi place sarailia sau baclawa ca-s prea dulci. … Citește mai mult

Obsesii

Leapsa time. Greger si bogdan mi-au aruncat matza-n curte, asadar. Fiecare om are obsesiile lor. Acum nu imi vine nici o obsesie in minte dar daca scotocesc probabil gasesc ceva. – recent am observat ca telefonul meu mobil da semne ca ar vrea sa traca in lumea celor drepti. De 2 saptamani citesc review-uri si … Citește mai mult

Leapsa pe muzici este la iLL

Primesc de la PuttyCat (nu binecunoscutul client SSH putty) o leapsa… la ce melodii ma gandesc eu acu (piticii mici de pe creier)? Ei bine, am hard-ul plin de muzica, 80% junk and crappy music. O amestecatura, o varza, o tocanita de melodii, pe care imi este extraordinar de lene sa o aranjez. In general melodiile intra pe shuffle si dau next pana cand imi place melodia. De ce ma chinui? Pentru ca imi este EXTRAORDINAR de lene sa imi fac curatenie in muzica. Am avut 3 tenatative pana acum. Cum iLL e baiat bun iaca la ce se gandesc urechili lui:

Citește mai mult