Prima ninsoare din 2009
Pe fondul unor conditii atmosferice propice, a nins intr-un final si in Bucuresti. A nins frumos ca in povesti si imi imaginam un Bucuresti alb, fara gropi, fara masini, fara mocirla. Ma bucuram ca la 4 ani cand ieseam cu sania, si ma uitam cu nostalgie pe geam. Toti colegii care au masini aveau un … Citește mai mult