Poze de iarna…

Se pare ca nu m-am obisnuit nici pana acum cu vitregeala luminii de zapada. De fiecare data cand am facut poze iarna, in special in zona ultrawide-wide am fost furat la metering ca ultimul afon care sta cu aparatul pe auto. 1 stop ramane in purgatoriul meteringului si ajungi sa-ti dai palme ca direct din … Citește mai mult

E portocaliu, ne smiorcaim!

Latest news / breaking news: urgia napraznica, iarna cumplita, drumuri inzapezite, nameti, drumuri inchise, Romania sub nameti, cosmarul alb. Cand nu ningea ne parea rau ca nu ninge, cand ninge ne pare rau ca ninge si nu are cine sa ne dea zapada din parcare. Acum ninge, cum este normal zapada se depune incet dar … Citește mai mult

Iarna metamorfozeaza

1. Primarul sectorului 1, Andrei Chiliman, despre soferii cu cauciucuri de vara, scosi ca vinovati pentru neinceperea procesului de deszapezire: „Dă-i în Paştele mă-sii de nesimţiţi! Ar trebui împuşcaţi!” „Dă-i în mă-sa de nesimţiţi! Ar trebui împuşcaţi! Împuşcaţi, împuşcaţi, împuşcaţi!”. 2. Sarea se transforma in material antiderapant 3. Oprescu e bun doar la dat cu … Citește mai mult