Metrou Electoral

Mai tineti minte stirea cu Metrou in Drumul Taberei? Ministerul Transporturilor a lansat ieri 3 noiembrie 2008 anunţul de licitaţie pentru proiectarea şi execuţia tronsonului de metrou Drumul Taberei – Universitate de pe Magistrala 5. Ofertele pot fi depuse până pe 25 noiembrie. Lucrările, care vor dura mai bine de trei ani şi jumătate, vor … Citește mai mult

Indiferenţă

Marti: afara un cer clar, cald, lumea zumzaia cu stomacele facute praf de la sutele de kilograme de carne de miel consumata de paste, toti adolescentii pregatindu-se sa mai scoata la iveala un coş… ce mai! O zi superba. M-am intalnit cu Andreea sa mergem la Fotohobbyshop sa-si cumpere un tanculet. 28-70/2.8 Tokina. L-am cumparat … Citește mai mult

Sambata hai-hui, racit prin Bucuresti

Dupa ce vineri am avut de tras serios la munca, am stat in Data Center cu 2 aere conditionate (industriale) pornite pe langa noi, pornite numai cand devenea insuportabil de cald, am racit. Semnele racelii au aparut cu 1 zi mai inainte dar puteam sa dau vina pe oboseala. Transpiratul si fuga cu servere-n brate prin Data Center mi-au pus capac. Imi curge trompa si m-am aliat cu Fervex.

Azi m-am trezit cu senzatia de dupa o noapte de baut, totul se misca in reluare, as fi zis ca nu am febra dar cred ca aveam. Am iesit afara cu Andreea sa facem fotografii, numai noi doi. Ne-am intalnit la Universitate, am mers la Sala Palatului – Muzeul Satului – Club Klass (un joint de pe matasari).

Citește mai mult