Parcul ultramodern din Drumul Taberei

Mi-a sarit in ochi articolul asta de la Piticu. Locuiesc de 6 ani in Drumul Taberei si de cand au pornit lucrarea „metroul” am decis sa ma abtin la comentarii negative si carcotase vis a vis de conditiile in care se circula si de sentimentele care ne incearca pe noi locuitorii de Taberei. Un cartier … Citește mai mult

Drumul Taberei – Probabil cel mai infect cartier din Bucuresti

Nu voi intelege in 1000 de ani de ce au „inchis” parcul Drumul Taberei pentru peste 1 an, in totalitate. Lucrarile nu se vor face pe intreaga suprafata in paralel, oricum romanii nu au capacitatea de a organiza lucrari de o amploare asa mare. Cred ca in momentul actual Drumul Taberei este cel mai infect … Citește mai mult

I Hate Le’ Reabiliteur de Comunist Bleocs

La noi in Drumul Taberei se reabiliteaza blocuri comuniste. La noi in cartier se face metrou. Urmatorii 100 de ani ne vom numi Drumul Santierului, pentru ca pe toata lungimea avem santiere. Pe 1 aprilie au aparut anunturile scrise de la administratia blocului, ca vezi domne incepe reabilitarea si nu in orice fel, gratuita. Pana … Citește mai mult

Spiridusii Metroului Drumul Taberei – Universitate

Voi mai credeti in spiridusi? Au impanzit traseul lucrarilor de la magistrala asta de metrou cu anunturi gen „Ne cerem scuze pentru disconfortul creat” si mesaje propangadiste cu „ajungi in x minute” alaturate celor ca „aici va fi statia ta de metrou, in 3 ani”. Din mesaje inteleg ca vin alegerile, dar in 3 ani … Citește mai mult