Ocean’s Pizza?

Ce mi-a fulgerat creierii zilele trecute, spre mirarea mea? Mi-am adus aminte de o intamplare din din 1900 toamna, eram in vizita la un amic si ne-am decis sa mergem sa mancam o pizza. Unde sa mancam? Apai acolo nu, acolo nu… hai la Ocean’s Pizza.

Toti fluturau thumbs up, am zis ca o e super pizzerie… asa ca m-am bucurat ca o sa mananc pizza de la Ocean. Ne-am urcat in masina si am traversat bucurestiul din Vatra Luminoasa pana in Titan, intram in parcarea imensa de la Auchan si am inceput sa ma prind ca o sa mananc o pizza naspa…

Pizza naspa facuta la un cuptor cu banda rulanta gen alea de la covrigarii. Nici macar nu era pizza Auchan, era o pizzerie din food court si toti stim cat de naspa erau food court-urile de la Auchan acum 15 ani…

Lasă un comentariu

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.