ProFM Raggae

Uite asta imi doresc sa se faca si pe fm! Nu mai ascult eu asa de mult radio (probabil din cauza muzicii de cacat care se „baga” pe aproape toate posturile de radio), dar raggae is nice. Te calmeaza si te face sa privesti cu alti ochi live & shit. ProFM raggae este un post … Citește mai mult

Teh Kitchen

😀

Asta inseamna ca a venit! Sunt super happy! Am si masa rabatabila pentru mica bucatarie, am si hota… Ieri a fost montata dar mi-a fost lene sa fac poze, mai ales ca eram RUPT de oboseala! PS. Mi-am comandat inca 2 dulapuri… care vor veni peste 2 saptamani (teoretica).

PS. Mobila de bucatarie nu este TOATA. Mai are sa imi aduca un corp care l-a facut mai lat cu 5cm, asta ca sa revin iar la problemele cu oamenii care fac mobila. Nu eu fac mobila ca sa iau seama de toate detaliile (cum ar fi teava de gaze), asadar las grija asta, detaliile, pe carca aluia care face mobila.

Iaca poze 😀

Citește mai mult

Zilele Bucurestiului – Piata Constitutiei si Apa-Aer-Foc & Lasere

Baricade – Piata Constitutiei – Piata Izvor – Baricade – ACASA !!!

Mai aveam inca 3 ore inainte (nu stiam ca mai sunt inca 3 ore de stat calare pe situatie). Am ajuns in Piata Constitutiei unde canta muzica, se faceau mici, se bea bere. Bogdan mi-a spus ca muzica aia se numeste „minimal”. Eu nu inteleg minimal si am cazut de acord ca s-ar fi distrat mai bine lumea daca erau manele.

Pe Casa Poporului se proiectau imagini, fumul de la mici te-ar fi imbiat sa cheltui cateva parale pe ceva de bagat la matz dar nu am frecat-o prea mult si am plecat inspre parcul Izvor unde era concertul lui Brian Adams pentru a vedea spectacolul organizat de LunatiX Aquatique – Apa, Aer, Foc (si Lasere).

Dupa MEGA-SUPER-Spectacolul de acolo au fost artificii (cam basite fata de cele organizate la Golden Nights Bucuresti – asa a zis si Ciupercutza). Nu am mai avut chef de fotografiat artificiile ca eram pre obosit. Dabia asteptam sa ajungem acasa sau undeva sa stam jos sa ne relaxam, asadar Baricade pentru o ciocolata calda, un saridon pentru Jamayk si taxiuri dupa ca sa ajungem acasa repede, la caldura si somn!

Dupa TOATA ziua de ieri… parca as mai merge si astazi sa calaresc Bucurestiul si sa fac foto!

Citește mai mult

Zilele Bucurestiului – Skate Night

Cu toate ca nu era inca noapte am fost si la Skate Night.

Dupa Arcul de Triumf la o aruncatura de bat era alt eveniment, Skate Night. Au fost concursuri de free style, de amatori, profesionisti si asa mai departe.

Muzica era mixata LIVE, lumea parea sa se simta bine. Nu am stat foarte mult si ne-am indreptat catre Unirii sa mancam ceva si sa ne relaxam la o ceasca de bere si o cana de cola. Dupa Skate Night am ajuns pe Baricade.

PS. Foto in continuare 😀

Citește mai mult