Teroarea alba

Belesc ochii in Facebook. Este 11 seara, Pi Em. Mashka zace tolanita undeva langa mine, deschide ochii nepasatoare si casca… Casc si eu ca-i contagios, ma scarpin in ureche si-mi verific degetul. E ok! In casa e cald, e bine! De afara se aud zgomote de sezon. Un harnic isi da zapada de pe masina, … Citește mai mult

Ai mancat?

Cred ca mamele noastre traiesc cu frica, ca noi, cei care nu mai stam „acasa”, suntem cel putin malnutriti. Este prima daca nu a 2-a intrebare atunci cand raspund la telefon… Prima intrebare poate sa fie „De ce nu ai raspuns la telefon?” asta dupa ce se aduna vreo 20 de apeluri pierdute! A 2-a … Citește mai mult

Vecinu’

De cand m-am mutat la casa mea nu am avut nimic cu nici unul din cei 40 de vecini care locuiesc aici, in cetate. Am ascultat muzica, le-am ascultat muzica, le-am mirosit carnatii prajiti la 1 noaptea si le-am imbarbatat cainii care de singuratate urlau a moarte tarziu in noapte. Nu am avut nimic nici … Citește mai mult

Nespuse

Ultimele experiente din viata m-au invatat un lucru: este bine sa vorbesti pe sleau, atunci cand este momentul. Faptele gandite prea mult si nespuse la momentul oportun tind sa se metamorfozeze in capul nostru si sa ia dimensiuni si infatisari infricosatoare. Macar pentru persoanele la care tii incearca sa aplici urmatoarele reguli: #1 – autentic … Citește mai mult

Google Nexus 4

Intr-un final am decis sa imi upgradez telefonul mobil. 4 core-uri, 2GB ram… the works. Nu are sens sa insir aici capabilitatile telefonului pentru ca musteste netul de ele! Dupa peste 1 saptamana de folosit un smartphone mai puternic imi doresc sa am la mine alternative de incarcat acumulatorul telefonului. Comparativ cu HTC Desire-ul care … Citește mai mult