Doamne-ajuta!

În timp ce salariile bugetarilor au scăzut în acest an, statul va aloca în 2011 mai mulţi bani pentru salariile preoţilor. Potrivit Legii Bugetului de stat pe 2011, contribuţia statului la salarizarea personalului de cult va creşte anul viitor cu 9,12 %, la 248.637.000 lei, echivalentul a 59,2 milioane euro. Reprezentanţii Secretariatului de stat pentru … Citește mai mult

… pentru ca nu mai avem bani!

Premiul “Nuca in Perete” sau “cel mai arogant primar” ii revine domnului Doctor Sorin Oprescu.

no-money

“Dacă îmi ajung banii, o fac (cupola – n.r.). Întâi fac stadionul , după aceea vorbim. Nu am de unde să dau acum 14 milioane de euro, hai să fim serioşi. Hai să văd stadionul gata şi după aceea discutăm şi pentru acoperiş”, a declarat primarul Capitalei. (sursa Mediafax).

Nu sunt eu fan fotbal si nu ma omor dupa sportul acesta dar… declaratia imi pare cel putin stupida. Ar fi pueril sa ne gandim ca astia au bani dar nu vor sa mai investeasca pentru ca atatia ani am avut stadion fara cupola… sa termine ei stadionul la timp si ne mancam semintele in ploaie daca este cazul.

Citește mai mult

6% buni samariteni, 18% dude!

Conform celor bifate inainte de apasarea butonului de submit de vizitatorii acestui site/blog/crap de dunare sau cum altfel se mai poate numi, doar 6% din Romani sunt buni samariteni. Nevoia de a nu face ceva logic pentru ca ii urmareste atotputernicul de undeva de sus ii impinge sa arunce pe fereastra banutzu. Un procentaj de … Citește mai mult