… pentru ca nu mai avem bani!

Premiul “Nuca in Perete” sau “cel mai arogant primar” ii revine domnului Doctor Sorin Oprescu.

no-money

“Dacă îmi ajung banii, o fac (cupola – n.r.). Întâi fac stadionul , după aceea vorbim. Nu am de unde să dau acum 14 milioane de euro, hai să fim serioşi. Hai să văd stadionul gata şi după aceea discutăm şi pentru acoperiş”, a declarat primarul Capitalei. (sursa Mediafax).

Nu sunt eu fan fotbal si nu ma omor dupa sportul acesta dar… declaratia imi pare cel putin stupida. Ar fi pueril sa ne gandim ca astia au bani dar nu vor sa mai investeasca pentru ca atatia ani am avut stadion fara cupola… sa termine ei stadionul la timp si ne mancam semintele in ploaie daca este cazul.

Citește mai mult

Vin caldurile bade’ si eu n-am pingele!

Vine vara, bade! Iaca acum se aleg primarii, se numara spagile si infractiunile eroice comise de partide. Infloresc betoanele, se dezbraca fumeile iar noi… coclim in propria transpiratie si duhnim daca nu ne-om prepara subsiorile cu deodorante si parfumuri scumpe, d’alea de bogati. Vara mea o sa fie mai cuminte. Concediul il planuiesc in septembrie … Citește mai mult

GayFest 2008

Are loc maine dragi heterosexuale(i) si homosexuale(i). Daca ajungeti in zonele in care se desfasoara nu uitati sa luati de acasa bunul simt! Veti vedea in toata splendoarea ei, romania heterosexuala vs romania homosexuala. Razboiul intre sexe, razboiul cu sexe. Ora 17.00 Marşul Gay Fest ’08 (Intersecţia Str. Nerva Traian cu Bd. Unirii – Piaţa … Citește mai mult