S-a dat startul la promisiuni de primar!

Cu cata bucurie in suflet pot sa privesc afisele electorale cu promisiunile candidatilor… Silviu Prigoana, mai marele care a intemeiat Realitatea TV (caruia ii sunt recunoscator pentru asta), promite transport public gratuit. Din calculele lui deja subventionam 66%, 20% oricum sunt cheltuieli cu bilete si avem oricum un procent mare de blatisti. Pare realizabil sa … Citește mai mult

… pentru ca nu mai avem bani!

Premiul “Nuca in Perete” sau “cel mai arogant primar” ii revine domnului Doctor Sorin Oprescu.

no-money

“Dacă îmi ajung banii, o fac (cupola – n.r.). Întâi fac stadionul , după aceea vorbim. Nu am de unde să dau acum 14 milioane de euro, hai să fim serioşi. Hai să văd stadionul gata şi după aceea discutăm şi pentru acoperiş”, a declarat primarul Capitalei. (sursa Mediafax).

Nu sunt eu fan fotbal si nu ma omor dupa sportul acesta dar… declaratia imi pare cel putin stupida. Ar fi pueril sa ne gandim ca astia au bani dar nu vor sa mai investeasca pentru ca atatia ani am avut stadion fara cupola… sa termine ei stadionul la timp si ne mancam semintele in ploaie daca este cazul.

Citește mai mult

Monumentul Holocaustului – Pentru Bucuresteni!

Nu stiu cine cacat hotaraste ce se va intampla cu spatiile verzi din Bucuresti.

Tembelii / putopalmistii au hotarat mai demult ca este nevoie de un monument al Holocaustului (vezi poza macheta aici), executat pe 3000m patrati. De unde sa luam acei 3000m patrati? Ei dracia dracului o sa belim un alt parc sa punem betonu’ ca da bine in Bucuresti.

Citește mai mult