Zile… libere!

Pe fondul unei crize economice mioritice si show politic la televizor, ziarele vor spune, citand evident ce primesc pe fluxurile de stiri ca 2011 va avea, din pacate zile de sarbatoare in timpul weekend-ului si ca iar, nu stam acasa intr-o zi in care am fi muncit… Craciun, revelion, 1 mai. Plangeti ursitoarelor la un … Citește mai mult

Wellcome to Sarti

Bine v-am regasit dupa un concediu frumos si relaxant care a confirmat iar ca grecii stiu sa faca turism. In ciuda drumului care a durat extrem de mult  Sarti ne-a placut si ne-a facut sa uitam de drum cel putin pana la plecare. Drumul cu autocarul dureaza 12 ore (teoretic), in realitate 15 din cauza … Citește mai mult

Concediu nene!

Mai am un pic si intru in concediu… iar ultima saptamana de munca trece cel mai greu. Te gandesti ce sa iei cu tine, daca o sa faca grecii greva cand trebuie sa te intorci acasa, cum o sa scoti bani de pe card ca sa mai stai o saptamana, ce sa-ti iei cu tine in … Citește mai mult