Parcul ultramodern din Drumul Taberei

Mi-a sarit in ochi articolul asta de la Piticu. Locuiesc de 6 ani in Drumul Taberei si de cand au pornit lucrarea „metroul” am decis sa ma abtin la comentarii negative si carcotase vis a vis de conditiile in care se circula si de sentimentele care ne incearca pe noi locuitorii de Taberei. Un cartier … Citește mai mult

Monumentul Holocaustului – Pentru Bucuresteni!

Nu stiu cine cacat hotaraste ce se va intampla cu spatiile verzi din Bucuresti.

Tembelii / putopalmistii au hotarat mai demult ca este nevoie de un monument al Holocaustului (vezi poza macheta aici), executat pe 3000m patrati. De unde sa luam acei 3000m patrati? Ei dracia dracului o sa belim un alt parc sa punem betonu’ ca da bine in Bucuresti.

Citește mai mult