Slackware 13 & Kde 4.2.4 – nefericita combinatie!

Mare mi-a fost dezamagirea cand am zis la consola „startx”! A pornit Kde, maximum eyecandy dar astia care au facut slackware au deviat enorm de mult de la politica lor conservatoare (adica aia in care lasa produsele software sa se coaca bine, sa fie stabile, sa fie testate si rastestate, etc) si au bagat fortat … Citește mai mult

Slackware 13

„Unlucky thirteen” sau un alt release stabil al distributiei Slackware? We are sure you’ll agree that the improvements made in this release more than warrant the major version  bump up from the 12.x series. We’ve done our best to bring the latest technology to Slackware while still maintaining the stability and security that you have … Citește mai mult