„De-atitea nopti aud plouind, Aud materia plingind…”

Dupa 3 ani si ceva de Drumul Taberei nu ma mai mira traficul de ploaie… e ceva normal… sexy… de iti vine sa-ti bagi… energizante pe gat ca sa fugi pana la munca, pe langa trolee si autobuze blocate in trafic, printre soferi nervosi, plangaciosi! Sa vorbeasca cineva cu Barbosu’ sa inchida robinetul la ploaie, … Citește mai mult

Ochelari antiploaie

Oricat de mult ai iubi ploaia, daca porti dioptrii pe rame ti-ar placea asa ceva cand ploua. I-am vazut prin pasajul Macca-Villacrosse la o apa minerala. Minunea tehnicii isi spune cuvantul, in fiecare zi descoperim ceva nou. Acesti ochelari confera eleganta si postura celui care ii tine pe corn. Nu sunt inmatriculati cu D&G sau … Citește mai mult