„De-atitea nopti aud plouind, Aud materia plingind…”

Dupa 3 ani si ceva de Drumul Taberei nu ma mai mira traficul de ploaie… e ceva normal… sexy… de iti vine sa-ti bagi… energizante pe gat ca sa fugi pana la munca, pe langa trolee si autobuze blocate in trafic, printre soferi nervosi, plangaciosi! Sa vorbeasca cineva cu Barbosu’ sa inchida robinetul la ploaie, … Citește mai mult

Da’ de ce?

1. De ce ninge? E 10 martie si ma bucuram ca pot sa ma imbrac mai subtire, ma bucuram ca am scapat de ploi, de frig si de perioadele cand toata lumea pleaca la munca / de la munca cu masina. Vreau 20 grade celsius, soare si strazi goale! [later edit]: a inceput cu ploaie, … Citește mai mult