Apa plata, Romania si Bussiness-ul…

Cum Romania este adevaratul taram al fagaduintei, de cand am citit stirea pe Gandul nu ma pot abtine la „facepalm”-uri random si cateva injurii la adresa mintii extrem de crete care a gandit proiectul „donam la japonezi”. Donam apa in valoare de 12000E dar transportul costa 90000E. Daca stai sa aduni sumele, nu moare Romania … Citește mai mult

6% buni samariteni, 18% dude!

Conform celor bifate inainte de apasarea butonului de submit de vizitatorii acestui site/blog/crap de dunare sau cum altfel se mai poate numi, doar 6% din Romani sunt buni samariteni. Nevoia de a nu face ceva logic pentru ca ii urmareste atotputernicul de undeva de sus ii impinge sa arunce pe fereastra banutzu. Un procentaj de … Citește mai mult