Tokina 11-16 spectacular service trip

Am zis ca l-am trimis in service, da’ are parte de roadtrip-ul vietii lui :)) Pe 21 iunie a plecat la drum, inspre Almere in tara portocalei mecanice, Olanda. A luat tirul UPS, ca are aer conditionat si conditii speciale pentru chestiile fragile, gen fotolii n’ stuff. Pana acum a facut aproximativ 1200Km, a traversat … Citește mai mult

Obiective foto – service & support!

Acum ceva vreme (cred ca au trecut 4 ani) am cumparat de la o prietena un obiectiv foto supraangular, adica SUPERWIDE. Cea mai bun alegere din punct de vedere calitativ/pret. Optica superba, constructie extraordinara si rezultate pe masura. Este vorba despre Tokina 11-16mm, cine are asa ceva stie sa-l aprecieze si sa-l laude ca are … Citește mai mult

Wassup? (adica update)

Ma intreb cum o sa mai numesc post-urile astea dupa ce termin toate combinatiile? O sa le dau data? O sa zic „Update cu tema x si y”… Unu la mana sunt la regim. Mi-am facut analizele si sunt bogat in trigliceride iar acum nu mai mananc paine, fainoase, uleioase, cabanoase, pitzoase, fripturoase… etc. M-am … Citește mai mult