Grand Theft Auto 4 – Things Will Be Different

Se apropie si lansarea Grand Theft Auto 4. Liberty City va fi mai misto ca niciodata. Stim cerintele de sistem, stim ca jocul se va lansa pentru PC pe data de 18 noiembrie (it’s so close) si mai stim ca nu vom mai dormi… Grand Theft Auto 4 in Europa va fi lansat pe 21 Noiembrie 2008.

Sa recapitulam cerintele de sistem pentru Grand Theft Auto 4:

Citește mai mult

Need For Speed Undercover – cerinte sistem

Sursa este sigura. Carmen a citit direct de pe corperta jocului, joc care se lanseaza abia la sfarsitul acestei saptamani pe 21 Noiembrie. Asadar, Need For Speed Undercover in 5 zile, obligandu-ne la cateva upgrade-uri „minore” la sistem in plina recesiune :D. Nu zic ca asta este un lucru rau, Need For Speed Undercover este … Citește mai mult

I can has teh Internetz?

A trecut mai mult de o saptamana de cautari!

Incep sa am impresia ca in zona Drumul Taberei – Romancierilor – Cetatea Histria (mai exact Cetatea Histria Nr.1) nu am prea multe optiuni de internet. Czone ma agaseaza cu rahatul lor de softulet (macar puneau PPOE simplu, fara alte adaugiri stupide) si nu vreau sa bricolez ca sa imi impart conexiunea la 2-3 calculatoare. Mai vreau si IP public si nenii astia de la CZONE nu ofera asa ceva (nici macar contractual, platit), nu ii intereseaza.

Nu-s download master sau games freak dar vreau sa pot hosta 2-3 website-uri si sa nu fie cazute 50% din timp si browsuind am vazut ca nu am de unde alege. Se cumpara retele intre ele, se taie fibre, e un intreg razboi dat pe silent.

MitNET – nu au ajuns la mine-n bloc, trebuie sa vorbeasca cu administratia. Pana acum este cea mai interesanta oferta si mi-a placut ca m-au sunat sa imi spuna care este situatia. Am IP public, pot sa imi fac damblaua. Pana acum pe astia ii vreau dar ei… nu-s instalati si pe scara mea. Wireless Link? Da! Vreau sa plang dupa internet cand ploua sau ninge :))

Citește mai mult