WTF? Taxa pe fast food!
Ministerul Sănătăţi intenţionează să introducă o nouă taxă, după cea de viciu, şi anume taxa pe fast food, pentru susţinerea programelor naţionale de sănătate. „Intenţionăm introducerea unei taxe pe fast food, dulcuri, băuturi carbogazoase pentru susţinerea unor programe naţionale de sănătate”, a anunţat, marţi, într-o conferinţă de presă, ministrul Sănătăţii, Attila Cseke. (restul pe Mediafax) … Citește mai mult