Ati alimentat azi?

Protestul lui peste prajit, organizat internetic, face victime! Astazi nu se alimenteaza, astazi se protesteaza „Etapa 1 —Fiti solidari cu noi in zilele de 17, 18 si 19 Ianuarie 2011 NU ALIMENTATI , NU INTRATI IN BENZINARII!”. Dupa etapa 1, va urma etapa 2, 3, 4 si asa mai departe. Speram sa scada pretul la … Citește mai mult

WTF? Taxa pe fast food!

Ministerul Sănătăţi intenţionează să introducă o nouă taxă, după cea de viciu, şi anume taxa pe fast food, pentru susţinerea programelor naţionale de sănătate. „Intenţionăm introducerea unei taxe pe fast food, dulcuri, băuturi carbogazoase pentru susţinerea unor programe naţionale de sănătate”, a anunţat, marţi, într-o conferinţă de presă, ministrul Sănătăţii, Attila Cseke. (restul pe Mediafax) … Citește mai mult

Accizele lu’ peste prajit!

fuck-no-smoking

Primele buzunare in care se baga mana sunt cele ale populatiei. Marim accizele la tigari si alcool pentru ca stim ca sunt vicii si ca lumea nu o sa inceteze sa-si innece amarul in alcool, stim ca nu ne vom lasa de tutun si mai stim ca ei, cei de sus, sunt niste japite ordinare.

Vor mai multi bani la buget dar nu stiu cum sa faca. Hai sa lovim populatia unde doare mai mult. Isi dau singuri salarii imense si tot felul de bonificatii si bucurii de politicieni. Mai un bonus pentru stres, mai un bonus pentru urinarea din picioare, un bonus pentru ca ne-au adus codasi in toate topurile…

Nu ii mai alegem nici pe hotii astia data viitoare dar tot teapa o sa ne luam (ca de 20 de ani… am perfectionat „cum sa iti iei teapa la alegeri”)!

Citește mai mult