RoBlogFest 2009 – Concluzia? (avem si poze)

Aglomeratie, fum, muzica… si niste premii…

roblogfest-2009-05

– Ne-a facut Neuronul „sa radem”. „Unele” glume au fost rasuflate, altele „nu”, dar pana a incalzit publicul a durat ceva. Primeaza glumele despre sex, laba (sex in 1, deci tot sex), cat de evil sunt femeile… E prim oara cand vad Neuronul performand, ultima oara l-am vazut la o cafea in Cacafeneaua Actorilor ca sa aranjam cu Alin detalii despre un flash mob. Acum mi-am format o parere despre genul de stand-up practicat de om. Misto de grase, laba virtuala pe scena, glume de autobaza frate. SLAB, FOARTE SLAB!

Hi-Q au cantat mult prea tare… nu pe bune, muzica era data prea tare! Nu-s fan, ma intreb de ce n-au cantat Parazitii. As fi preferat sa cante altcineva sau sa puna muzica de pe CD in p*la mea! Nu am chef sa aud aceleasi piese din 19toamna  remixate despre Andressa sau Zoso… sau alt a-lister. Macar au interactionat cu publicul de la egal la egal, ceea ce e cool… dar eu tot nu ii bag in blogroll!

Cabral a prezentat premiile. La obiect gagiul… probabil se grabea!

– Visurat: huiduit, la toate categoriile… pentru ca a castigat. Nu imi dau seama ce are omul asta atat de special! Sa fie ciocul? Sa fie ochelarii? Sa fie orare laptop-ul? Sa fie oare spam-ul? Din blogosfera Visurat –  cel mai antipatic „blogger” ever!

TsK a urcat pe scena cu colegii de la Adobe! Bine omuuuuuuuuuuu!

– La 1:00 eram printre cearceafuri (ale mele)…

Citește mai mult

RoBlogFest 2009… azi!

Printre cele aproximativ 800 de persoane care si-au anuntat prezenta, voi fi si eu. A fost o hotarare de ultim moment, azi cand stateam pe buda. Ideile bune nu-mi vin neaparat cand citesc ziarul dar asta a fost gandita la modul: ba daca vin si prietenii mei de ce nu m-as duce si eu? De … Citește mai mult

Now what? 2009!

Mda… Am trecut in 2009. Alt an, surprinzator va fi mai interesant decat 2008 din multe puncte de vedere. Trecerea dintre ani ne-a prins cu sampania in pahare. Am baut o gura de sampanie si am trecut la cele care le facem pana atunci. Anul acesta nu ne-a mai interesat atat de mult numaratoarea inversa … Citește mai mult

La multi ani 2009!

Cu texbox-ul gol nu imi vin multe de a ura. Un calduros la multi ani si cele mai sincere urari de bine. Sa faceti in 2009 tot ce va propuneti. Sa aveti parte de sex, bani, mancare si bautura (si alea de vin pe langa). Inca cateva sfaturi: ca sa nu treceti in 2009 cu … Citește mai mult