RoBlogFest 2010

Multa bafta celor care s-au inscris si s-au votat. Concurenta este atat de mare incat in mediocritatea mea am decis ca anul asta sa nu ma mai sustin sau sa imi stresez prietenii cu spam-uri pentru niste amarate voturi. Nu mai scriu zilnic, nu mai am pofta de scris zilnic, de multe ori stateam si … Citește mai mult

RoBlogFest 2009 – Concluzia? (avem si poze)

Aglomeratie, fum, muzica… si niste premii…

roblogfest-2009-05

– Ne-a facut Neuronul „sa radem”. „Unele” glume au fost rasuflate, altele „nu”, dar pana a incalzit publicul a durat ceva. Primeaza glumele despre sex, laba (sex in 1, deci tot sex), cat de evil sunt femeile… E prim oara cand vad Neuronul performand, ultima oara l-am vazut la o cafea in Cacafeneaua Actorilor ca sa aranjam cu Alin detalii despre un flash mob. Acum mi-am format o parere despre genul de stand-up practicat de om. Misto de grase, laba virtuala pe scena, glume de autobaza frate. SLAB, FOARTE SLAB!

Hi-Q au cantat mult prea tare… nu pe bune, muzica era data prea tare! Nu-s fan, ma intreb de ce n-au cantat Parazitii. As fi preferat sa cante altcineva sau sa puna muzica de pe CD in p*la mea! Nu am chef sa aud aceleasi piese din 19toamna  remixate despre Andressa sau Zoso… sau alt a-lister. Macar au interactionat cu publicul de la egal la egal, ceea ce e cool… dar eu tot nu ii bag in blogroll!

Cabral a prezentat premiile. La obiect gagiul… probabil se grabea!

– Visurat: huiduit, la toate categoriile… pentru ca a castigat. Nu imi dau seama ce are omul asta atat de special! Sa fie ciocul? Sa fie ochelarii? Sa fie orare laptop-ul? Sa fie oare spam-ul? Din blogosfera Visurat –  cel mai antipatic „blogger” ever!

TsK a urcat pe scena cu colegii de la Adobe! Bine omuuuuuuuuuuu!

– La 1:00 eram printre cearceafuri (ale mele)…

Citește mai mult

RoBlogFest 2009… azi!

Printre cele aproximativ 800 de persoane care si-au anuntat prezenta, voi fi si eu. A fost o hotarare de ultim moment, azi cand stateam pe buda. Ideile bune nu-mi vin neaparat cand citesc ziarul dar asta a fost gandita la modul: ba daca vin si prietenii mei de ce nu m-as duce si eu? De … Citește mai mult